Logika Boża - Zawierzenie -

frOPs Ignoratio elenchi

22 lutego 2019

„Bez Ducha Świętego Bóg jest daleki, Chrystus jest przeszłością, Ewangelia martwą literą, Kościół tylko organizacją, władza panowaniem, posłannictwo propagandą, kult przywoływaniem wspomnień, a postępowanie po chrześcijańsku moralnością niewolników”.

 


 

To słowa metropolity Ignatiosa z ekumenicznego zjazdu w Uppsali. 1968 r., miałem wtedy pięć lat. Minęło pół wieku i nasi Pasterze alarmują z powodu pentecostelizacji Kościoła, która w tym czasie uzielonoświątkowiła ok. miliard katolików na świecie.   

To chyba ważne, dlatego dzielę się tym. Nie będę już czekał na bardziej sprzyjające okoliczności, ani szukał dogodnych warunków. Dotarło do mnie, że właśnie najtrudniejsze warunki są najlepszą okazją by kochać. Niech ta prawda dojrzewa we mnie i Ty dojrzewaj w Prawdzie.

Wiemy jakie dziś święto. Katedra św. Piotra przypomina, że Chrystus powierzył mu swój urząd na ziemi. Wiara św. Piotra jest skałą, na której Pan nasz zbudował swój Kościół. Autorytet Piotra jest darem dla Kościoła i cywilizacyjną szansą, zwłaszcza dziś, gdy różnorodność teorii, poglądów, pluralizm kościelnych autorytetów i zwykłych “ambonowych rzemieślników”, wprowadza tak wielki chaos. Jak grzyby po deszczu wyrastają monopoliści na „prawdę” /co widać na załączonym obrazku/. Właśnie tacy monopoliści, przez swoje fałszywe interpretacje Słowa Bożego wypaczają sens i treści Objawienia, a może nawet odbierają innym cel życia.

Autorytet Piotra, który naucza ex cathedra to wielki Boży dar.

Matuchno Niepokalana!
Wszystko czego pragnę, to rzeczywiście każdego dnia potwierdzać przynależność do Chrystusa. Nie jak do kogoś, kto traktuje mnie jak jakąś rzecz – przydatną jedynie w określonym czasie – ale jak do Tego, który z miłości do mnie przelał swoją własną krew.

Ileż potrzeba pokory, cierpliwości i dyskrecji, by od razu, natychmiast, nie próbować głosić wszem i wobec takiej miłości.

frOPsDodawanie komentarzy dla zalogowanych użytkoników: