Naśladowanie Chrystusa - Mój Bajzel -

frOPs wyklęty

1 marca 2019

“… Dobry Bóg pamięta za co Was wyklęto”


Ostatni wyklęty – sierżant J. Franczak.

Osiemnaście lat omijał obławy, zdradzony przez najbliższych. Datę śmierci pamiętam – 21 październik 1963 r. , dzień wcześniej miałem Chrzest św.

 

CZYTANIE

Syr 6, 5-17

Czytanie z Mądrości Syracha

Miła mowa przyciąga przyjaciół, a język uprzejmy miłe słowa. Żyjących z tobą w pokoju niech będzie wielu, ale doradców – jeden na tysiąc!
Jeżeli chcesz mieć przyjaciela, zdobądź go po próbie, a niezbyt szybko mu zaufaj!
Bywa bowiem przyjaciel, ale tylko na czas jemu dogodny, nie pozostanie nim w dzień twego ucisku.
Bywa przyjaciel, który przechodzi do nieprzyjaźni i wyjawia wasz spór na twoją hańbę. Bywa przyjaciel, ale tylko jako towarzysz stołu, nie pozostanie nim w dniu twego ucisku.
W powodzeniu twoim będzie jak drugi ty, z domownikami twymi będzie w zażyłości. Jeśli zaś zostaniesz poniżony, stanie przeciw tobie i skryje się przed twym obliczem.
Oddal się od swoich nieprzyjaciół, a miej się na baczności przed swymi przyjaciółmi.
Wierny przyjaciel potężną obroną, kto go znalazł, skarb znalazł. Za wiernego przyjaciela nie ma odpłaty ani równej wagi za wielką jego wartość.
Wierny przyjaciel jest lekarstwem życia; znajdą go bogobojni. Bogobojny dobrze pokieruje swoją przyjaźnią, bo jaki jest on, taki i jego przyjaciel.

Oto słowo Boże.

 

Słuchać nie uchem, ale serduchem 😀

/w oryginale: Leszek Czajkowski “Żołnierzom Wyklętym”/

W pewnym momencie, na nagraniu,  słychać wibrację telefonu komórkowego. Zadzwonił pewien dominikanin… z Rzeszowa /nie ma na imię Andrzej/

Jamna 2015, śp. Andrzej Hołowaty OPDodawanie komentarzy dla zalogowanych użytkoników: